5 Eylül 2012 Çarşamba

ÇEŞME'DEN KARELER:)

Bayram'da 20 gün Çeşme'deydim. Çocukluğumdan beri her yaz üç ayımı orada geçiririm ve çok severim. Sizler için Çeşme'de birkaç fotoğraf çektim.Yemek yemek için ve alışveriş etmek için birkaç öneri:)
                                                                      :ALAÇATI:

Çeşme'de en sevdiğim yer Alaçatı. Burada yemek yemek için çok güzel mekanlar ve dükkanlar var. Ayrıca Alaçatı'da takı tezgahları da çok meşhur, aradığınız her çeşit takıyı oradan bulabilirsiniz. Yemek yemek için Yaya adlı mekanı tavsiye ederim, alışveriş içinde Mine's Butik, A46, Fash Butik, Takık ve Lorange de Candan' a bakabilirsiniz.


                       Dilerseniz kendi resminizi de Kenan Toprak'a çizdirebilirsiniz:)                           Bayram günü Alaçatı'nın kalabalığı, resmen yürünmüyordu:)          Alaçatı'da meşhur sakızlı dondurma ve sakızlı lokma yemeden dönmeyin derim:)
                                 Döner sevenler için Doruk Döner'i şiddetle tavsiye ederim:)
                       Çeşme Şantiye'de çocukken gittiğim açıkhava sinemasına da gittim:)
Bunlarda İzmir'in ve Çeşme'nin en meşhur Pastanesi olan Reyhan Pastanesi'nin Nutellalı kurabiyeleri, adı kurviş, çikolata sevenler mutlaka denemeli derim:)

Ve Çeşme'nin en meşhur ve en iyi dondurmacısı Veli Usta. Neredeyse her akşam buradan dondurma yedim, kurabiyeli ve Nutella'lısını tavsiye ederim.Burası da Fatmagül dizisinin çekildiği yer olan Ildırı. Çok güzel balık restoranları ve inanılmaz bir manzarası var.

4 yorum: